Rubriky
Soutěže a olympiády

To nejlepší nakonec

V pondělí 4.4.2022 proběhlo v Ústí n./L. krajské kolo soutěže Prezentiáda. Naši školu reprezentoval tým 2.B ve složení M. Prokop a J. Bareš. Ze dvou soutěžních témat si vybrali téma „Jak bych učil já“, na které zpracovali soutěžní prezentaci. Krajského kola se zúčastnilo 12 týmů převážně z gymnázií a obchodních škol, jediným zástupcem z technických škol byli naši žáci. Týmy své prezentační dovednosti předváděli v pořadí stanovené losováním, takže každý tým netrpělivě čekal až na něj dojde řada. Náš tým přišel na řadu po tříhodinovém čekání jako poslední a v tvrdé konkurenci zvítězil! Porota jejich výkon hodnotila jako opravdu vynikající. Jako vítězný tým se probojovali do Grandfinále, které se uskuteční 22.4. v Praze za účasti nejlepších týmů z ČR a SR.

Tým si odnesl za své prvenství poukaz na Laser Game pro celou třídu a pro sebe kurz intenzivní výuky angličtiny nebo němčiny.

Poděkování náleží všem učitelům naší školy, kteří umožnili žákům, aby si své prezentační dovednosti mohli vyzkoušet „nanečisto“ v jiných třídách a poskytli jim cenné rady, zejména Mgr. Lorencové, Mgr. Kubánkové a Ing. Ullmanovi.

Soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a držíme palce v Grandfinále.

Mgr. Rudolf Naxer