Rubriky
Oznámení

Studium v USA

Chceš si vyzkoušet život amerického teenagera? Bydlet rok v americké hostitelské rodině a studovat na americké střední škole? Zabojuj o stipendium FLEX, které plně hradí Ministerstvo zahraničí USA.

Future Leaders Exchange neboli FLEX je roční stipendijní program pro středoškoláky z dvaadvaceti evropských a asijských zemí, který plně hradí Odbor pro vzdělávací a kulturní záležitosti Ministerstva zahraničí USA.

Výběr stipendistů probíhá na základě jejich dovedností a připravenosti zvládnout roční pobyt v cizině. Znalost anglického jazyka je důležitým, ale zdaleka ne jediným kritériem výběru. Uchazeči musí také prokázat zdravotní způsobilost pro účast v programu.

Vybrané studentky a studenty čeká pobyt v amerických rodinách, které je hostí bez nároku na honorář, a studium na místní střední škole.

Přihláška je k dispozici do 13. října. Držitele stipendia informujeme o přijetí do programu nejpozději do poloviny května. V červnu nebo červenci se účastní několikadenního předodjezdového kurzu a do USA cestují v červenci nebo srpnu. Studenti se domů vrací v květnu nebo červnu následujícího roku.

Nenech si ujít jedinečnou životní zkušenost!

Kdo se může tento podzim hlásit?

  • občané Česka, kteří se narodili mezi 15. 5. 2005 a 15. 7. 2008
  • studují v 1. nebo 2. ročníku střední školy v Česku (nebo v odpovídajícím ročníku víceletého gymnázia)
  • mají dobrý prospěch a domluví se anglicky
  • nepobývali v USA v součtu déle než 90 dní za posledních pět let

Více informací najdeš zde:  https://czechia.americancouncils.org/flex-cz

Mgr. Barbora Kubátová