Rubriky
Erasmus+

Erasmus+ Malta

Na naší škole probíhá projekt ERASMUS+. Zatím jen pro učitele, aby jednak doplnili svou jazykovou vybavenost a aby zmapovali oblasti a školy, kam bychom se mohli v budoucnu vydat i s žáky.

Do projektu se zapojilo pár odvážlivců z řad pedagogů i nepedagogů. Dalším z výjezdů byl jazykový kurz na Maltě od 19.9. do 30.9.2022.  Tři zaměstnanci školy se vrátili zpět do školních lavic a zažili něco velmi zajímavého, neobvyklého a trochu dobrodružného v jazykové škole BELS.

Jazyková škola BELS se nachází v St. Paul‘s Bay, v rušném přístavním městečku. Sídlo jazykové školy je v moderní budově v centru města. Areál budovy má několik klimatizovaných učeben, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi a audio-vizuálním zařízením, dále automaty na kávu, chlazené nápoje a drobné občerstvení. Je zde i student lunch, kde se dá v křesílkách příjemně posedět a nabrat sílu do další výuky.

Výuka anglického jazyka probíhala od pondělí do pátku, a to od 9.00 do 14.15. První dny byly drsné, ale měli jsme skvělé lektory, kteří nás motivovali, abychom se nevzdávali. Prostě: „It’s easy 😀“. Škola zohlednila naše potřeby a úroveň znalostí a zařadila nás podle toho tříd. Postupně jsme si zvykali na přátelské prostředí a začali se do školy i těšit. Poznali jsme zde studenty z různých zemí a i přesto, že jsme patřili k nejstarším studentům, tak jsme mezi ně krásně zapadli a získali přátele.

Kromě výuky jsme poznávali i tamní život. Ve volném čase jsme navštívili například ostrov Gozo a Comino, hlavní město Vallettu, Mdinu, Victoria a další starobylá městečka a krásná pobřeží. Máme spoustu nezapomenutelných zážitků.

Účelem tohoto projektu bylo především zdokonalení se v anglickém jazyce, poznat a komunikovat se studenty z jiných zemí a poznat jiné prostředí a život. Byla to nezapomenutelná zkušenost, dokázali jsme si, že i když to není snadné, tak začít studovat a cestovat se dá kdykoliv.

Tři stateční ze SPŠ a VOŠ Chomutov

Ing. Vlasta Galuszková