Rubriky
Nezařazené Soutěže a olympiády

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Minulý týden ve středu, těsně před velikonočními prázdninami, se konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu v českojazykových dovednostech reprezentovali vítězové školního kola, tedy žáci Oliver Vejlupek z 2. B a Kryštof Kleman ze třídy 1. D.

Pro Kryštofa olympiáda téměř skončila dříve než začala, nejprve nemohli rodiče nastartovat auto, pak se Kryštof vydal na kole, ale cestou mu praskl řetěz, a tak do Domečku dorazil s půl hodinovým zpožděním a s kolem na zádech. Naštěstí vše průběžně řešil telefonicky, takže mu bylo umožněno obě části olympiády absolvovat s časovým posunem.

Jak už je z předchozího zřejmé, okresní kolo olympiády se skládalo z mluvnické a ze slohové části. Bohužel mluvnická část byla pro naše reprezentanty osudovou. Přestože ve slohové části byly jejich příspěvky hodnoceny vysokým počtem bodů (komise ocenila Kryštofovu schopnost zúročit ranní problémy v podobě příběhu o porouchaném kole), ztrátu z předchozí části už nedohnali. I přesto jim oběma gratulujeme k výborným výsledkům.