Rubriky
Nástěnka Oznámení

Tradičním schůzkám možná odzvonilo

Učitelé i rodiče si pochvalují setkání on-line, které v tomto týdnu proběhlo na naší škole.

Jednalo se o historicky první virtuální třídní schůzky, novinku, která byla zavedena kvůli koronavirovým opatřením. Vedení školy po úspěšném zvládnutí uvažuje o tom, že tato forma setkávání s rodiči bude zavedena nastálo. Na třídních schůzkách oceňujeme hlavně snadný přístup a díky tomu i vysokou účast rodičů.

A jak  to vypadalo v praxi? „Rodiče se nám  přihlásili přes odkaz, který obdrželi od třídních učitelů na své emailové adresy. S případnými problémy jim pomohli naši žáci, kteří jim prostředí ukázali a těm méně zdatným i vypomohli.“ Reakce jak rodičů, tak učitelů jsou převážně pozitivní a otevírá se  tím diskuse do budoucna, jak organizovat setkávání učitelů s rodiči. Osobní kontakt je určitě nenahraditelný, ale pro hovoří především rychlost spojení a úspora času především u žáků, kteří k nám dojíždí z větší vzdálenosti.