Rubriky
Sportovní kurzy

LVZ Pec pod Sněžkou II

Ve dnech 12. -. 17. 2. 2023 jsme po týdenní pauze absolvovali 2. turnus LVZ Pec pod Sněžkou. Zájezdu se zúčastnilo 50 přihlášených žáků tříd 1 C, D, E. Všechny musím hned v úvodu pochválit za jejich příspěvek k hladkému průběhu akce. Své spolužáky z prvního turnusu předčili v šikovnosti při lyžařském výcviku a nejen to. Se ctí se zvládli zapojit do společného večera „Třída baví třídu“, což se třídám A, B nepovedlo. Pravda, měli jsme tentokrát výrazně lepší počasí i sněhové podmínky. Na rozdíl od prvního turnusu nám tyto podmínky umožnily mimo jiné uspořádat závody v „obřím slalomu“. Dvakrát měli žáci možnost využít hotelový bazén, potřetí již únava zvítězila nad touhou po pohybu. Opět jsme byli velmi spokojeni s kuchyní, což při značné fyzické zátěži hraje nemalou roli pro celkovou pohodu. Jedinou kaňkou byla v samotném závěru záměna zavazadel. Přes opakované upozornění a důrazné nabádání ke kontrole si někteří účastníci od autobusu neodnesli svá zavazadla. Chlapec, který odnesl spolužákovi cestovní tašku se naštěstí včas vzpamatoval. Účastník, který si odnesl jiné lyže v obdobném vaku, byl vypátrán až na základě mravenčí detektivní práce s využitím pořízené fotodokumentace. Paradoxem je, že řádění nesoustředěných frekventantů odnesl jediný spolužák, kterému bylo vyměněno prakticky vše, kromě cestovního baťůžku.

Závody v obřím slalomu na slalomové trati „Klondike“ absolvovala čtyři (lyžařsky) nejvyspělejší družstva. Zvítězil člen prvního družstva Lukáš Smetánka z 1E, druhý jeho kolega Kryštof Kocourek z 1D. Za největší úspěch považuji celkové třetí místo Tomáše Janečka 1C, který zahajoval výcvik v pátém družstvu, na základě značného pokroku se posunul do čtvrtého, aby nakonec skončil na bronzové příčce v čtyřiačtyřicetičlenném závodním poli. Gratulujeme!

Skvělé je, že jediný úraz, který si vyžádal návštěvu lékaře, (jenž vyloučila zlomeninu,) byl nakopnutý palec nohy, Bolel, krásně se vybarvil, ale bez vážných následků.

Děkuji všem svým kolegům, kteří vedli jednotlivá družstva. Humanistkám paním učitelkám Fenclové a Kubánkové, panu učiteli Růžičkovi z katedry Elektro, externistovi Lukášovi Fenclovi. Náš bývalý žák zkušeně zvládl práci s prvním družstvem. Největší poděkování musím tradičně adresovat své milé kolegyni manželce, jejíž podíl na přípravě i realizaci obou turnusů je zcela nezastupitelný.

Dle místních „fungují“ zdejší zimy v poměru dvě dobré (sněhové podmínky, počasí) proti jedné špatné. Tu bídnou máme údajně za sebou, takže se můžeme těšit na příští rok. Letos se obou turnusů zúčastnilo celkem 85 žáků, což je krásné číslo, a to ještě 6 přihlášených těsně před odjezdem onemocnělo. Doufejme, že nám tento přístup prváků a jejich rodičů vydrží i do budoucna. Velmi si toho ceníme.

Závěrem chci ještě poděkovat paní kolegyni R. Zichové za realizaci běžecké části kurzu, což je organizačně velmi náročná záležitost. Kromě zajištění dopravy, instruktorů atd. musí např. vyzkoušet s frekventanty zapůjčované vybavení. Děkujme. A děkujeme také všem kolegům, kteří se do běžkařské části LVK zapojili. Blíže určitě v samostatném článku.

Výběr z fotodokumentace na nástěnce naproti sborovně již dnes.

Za učitele TVS                                    J. Kouba