Rubriky
Soutěže a olympiády

Vítězství v okresním kole anglické olympiády

Dne 13.2. se naši žáci Matyáš Barda(2.D) a Jiří Foukal(TM3) zúčastnili okresního kola olympiády v anglickém jazyce. Zkouška se skládala ze dvou částí – písemné a ústní. Písemná část trvala 60 minut a z hlediska slovní zásoby byla velmi náročná. Ústní část obsahovala také dvě části. První část byla formou výběru tématu a vyjádření svého názoru. Druhá část byla “kabelka“. Studenti měli k dispozici vysypanou kabelku a na jejím základě měli vymyslet zajímavý příběh. Celkově studenti mohli získat 130 bodů. 80 z ústního kola a 50 bodů z písemné části.
V naší kategorii se na první pozici umístil Jirka Foukal a hned za ním Matyáš Barda.
Oběma studentům děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy a Jirkovi gratulujeme k postupu do krajského kola, které se bude konat v březnu v Ústí nad Labem.

Autor příspěvku: Mgr. Zdenka Trčálková